Wskaźnik WIBOR – źródła kontrowersji
Wzrost stóp procentowych, a wraz z nim także wzrost WIBOR sprawił, że zarówno kredytobiorcy, jak i prawnicy zaczęli uważniej przyglądać się temu wskaźnikowi. Pojawiło się pytanie o to, czy osoby mające kredyty hipoteczne w złotówkach rzeczywiście muszą płacić aż tak wysokie raty? Okazuje się, że można mieć co do tego wątpliwości.
WIBOR – podstawy zarzutów
Osoby spłacające kredyty złotówkowe nie ukrywają, że od dość szybko zaczęły mieć wątpliwości, co do uczciwości ich przyznawania. Przez długi czas mogły jednak ograniczać się jedynie do złych przeczuć, nie mając nic na ich poparcie. Dziś jednak rośnie liczba twardych danych mówiących o tym, że nie wszystkie kredyty w złotówkach były wyliczane tak, jak powinny. Warto przyjrzeć się więc bliżej temu, co najczęściej jest wymieniane jako nieprawidłowość.
Unieważnienie kredytu – trudna walka z bankami
Mówi się często, że jeśli sami nie zaczniemy się upominać o prawa, jakie nam przysługują, z pewnością nikt nie zrobi tego za nas. Gdy jednak w grę wchodzą kredyty hipoteczne i walka z nieuczciwymi praktykami banków, sytuacja staje się bardziej skomplikowana. Trudno uwierzyć w sukces w obliczu sprawnie pracującej, skomplikowanej machiny bankowej. Na szczęście, nie ma mowy o zupełnym braku wsparcia.
Pozew o WIBOR – ile czasu należy zarezerwować?
Zagadnienia związane z unieważnieniem kredytu w PLN są ciągle jeszcze owiane tajemnicą. Sporo już wiadomo na ich temat, nie brakuje jednak pytań, na które trudno uzyskać odpowiedź. Jednym z najtrudniejszych wydaje się pytanie o to, ile może trwać spór z bankiem. Można się domyślić, że niełatwo o prostą odpowiedź na nie, która sprawdzałaby się bez względu na okoliczności.
Unieważnienie kredytu złotówkowego w prostych krokach
Osoby zastanawiające się nad tym, jak pozbyć się wysokich rat kredytów w złotówkach, od pewnego czasu mogą mieć nadzieję na to, że osiągnięcie tego celu nie jest niewykonalne. Pierwszym krokiem, co wydaje się oczywiste, jest udanie się do kancelarii, która zajmuje się tego rodzaju sprawami. Jak jednak wyglądają dalsze aktywności?
Jak zacząć skuteczną walkę z WIBORem?
Od czego zacząć przygotowania, gdy poważnie myśli się o pozwie o WIBOR? Jednym z najważniejszych zagadnień jest to, które dotyczy opracowania i poprowadzenia takiej sprawy. Nietrudno się przecież domyślić, że samodzielne starcie z machiną bankową nie musi należeć do udanych.
Jak się pozbyć wskaźnika WIBOR z kredytu w złotówkach?
Kontrowersje, jakie narastają wokół wskaźnika WIBOR sprawiają, że lista związanych z nim pytań systematycznie się wydłuża. Jednym z tych, które pojawiają się coraz częściej, jest pytanie o to, czy da się wyeliminować go z umowy. Coraz więcej argumentów przemawia na tym, że nie jest to wcale pragnienie kredytobiorców niemożliwe do zrealizowania.
Czas na mniejszy kredyt w złotówkach
Czy zmniejszenie rat kredytu hipotecznego w złotówkach jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że nie ma co do tego najmniejszych nawet wątpliwości. Naturalnie, nie jest to cel, jaki można osiągnąć samemu. Współcześnie jednak możemy liczyć na profesjonalne wsparcie w tym zakresie.
Walka o unieważnienie WIBOR – zalety pozwu zbiorowego
Nieprawidłowo wyliczony wskaźnik WIBOR zwiększa wysokość rat kredytu złotówkowego. Często jest też przyczyną poważnych problemów finansowych, niejednokrotnie prowadzących do wpadnięcia w spiralę zadłużeniową. Walka z bankami o to, aby płacić niższą ratę i odzyskać nadpłacone środki nie jest prosta. Decyzja o pozwie zbiorowym może jednak znacząco zwiększyć szansę na to, że zakończy się powodzeniem.
Jakie są źródła zainteresowania unieważnieniem WIBORu?
Fala pozwów o unieważnienie kredytów złotówkowych bazujących na wskaźniku WIBOR stała się faktem. Faktem jest też to, że osoby zaznajomione z przepisami prawa wcale nie kwestionują ich zasadności. Czas więc postawić sobie pytanie o to, z czego wynikają roszczenia klientów banków.